Dětský sbor La Folia
byl založen v roce 2011, od té doby pravidelně koncertuje převážně na své domovské scéně v kostele sv. Víta v Tuchoměřicích. Děti zpívají písně lidové i umělé, hrají na nejrůznější hudební (dřívka, činelky, xylofon, triangl, buben) i nehudební (kanystry. Igelit, jo-jo, husí krky, pokličky..) nástroje. Každý koncert je doprovázen profesionálními hudebníky v nějakém komorním uskupení (flétna, klarinet, housle, viola, violoncello, akordeon, cimbál).
Sbor vydal CD záznam z živého koncertu 15. 6. 2014
CD – La Folia live
Letos se soustředí na nacvičení dětské opery Romance, která bude mít premiéru 15. 6. 2016
Smíšený sbor La Folia
založen 2013. Repertoár tohoto amatérského hudebního tělesa sahá od vokální polyfonie renesance, přes hudbu baroka, k úpravám lidových písní až k hitům Beatles a africkým spirituálům. Mužská část sboru nazpívala vokály na albu Gaia písničkářky Radůzy. Se svým programem pravidelně vystupuje především v kostelích po vlastech českých (Kopanina, Panenský týnec, Neratov) Aktivně se účastní dění v obci.
Sbor vydal CD záznam z živého koncertu 15. 6. 2014
CD La Folia Live
Hudební skupina MAHA
těleso hrající, zpívající a improvizující v obsazení 2 marimb, cimbálu, kytary, akordeonu, perkusí.
World – music oscilující mezi soulem – folkem – minimalismem, zvukovým experimentem, řízenou i nezřízenou improvizací. Kapela hledající spojení mezi kontinenty i nástroji. Repertoár zahrnuje autorskou tvorbu členů kapely zejména Anjani Mahabir a písně inspirované afrikou.
Anjani Mahabir – zpěv, kytara, marimby, perkuse, Jana Vöröšová – zpěv, akordeon, cimbál, Filip Drsek – marimby, perkuse, zpěv, David Fencl – perkuse, zpěv.
ukázky na BandZone.cz.
Hudebně herecké duo DUENDE
Herečka Andrea Marečková, skladatelka Jana Vöröšová – duo tvořící autorská představení. 2 ženy, které se potkaly a baví je spolu číst, hrát, psát, naslouchat, zpívat o věcech, které je zajímají, možná budou zajímat i vás. Chystaná představení: Putování za sněhem – hudební pohádka pro děti do 10 let. Interaktivní představení, které je postaveno na zvukovém experimentu. Děti se hravou formou seznámí se zákonitostmi podstaty hudby. Nenásilně si osvojí práci s dynamikou, tempovými změnami a návaznostmi, strukturálními a formálními jevy. Důležitou součástí představení jsou 4 hudební zastavení, kdy se samotný příběh přeruší a děti pod vedením samy tvoří zvukový doprovod.
Madame Pippich a Charles Burney – divadelní rozhovor překladatelky a hudebního cestovatele v 18. věku. Příběh, který nahlíží do složité mapy dějin hudby a pokouší se upozornit na některé paralely, vysvětlit záhady hudební teorie a dětem přiblížit jak to asi bylo nebo mohlo být s velikány evropské hudby.